“Heydər Əliyev və Azərbaycanda multikultural dəyərlər” mövzusunda konfrans keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsman) Şimal Regional Mərkəzinin, Quba-Xaçmaz Regional Gənclər və İdman İdarəsinin və Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Quba bölgəsi üzrə şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycanda multikultural dəyərlər” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirdə Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev, Quba-Xaçmaz Regional Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Quba bölgəsi üzrə şöbəsinin müdiri Ramin Xudayev, tələbələr və könüllülər iştirak ediblər.
Konfransda Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Çıxışlar zamanı Ulu Öndər Heydər Əliyevin bütün sahələrdə olduğu kimi, multikulturalizm sahəsində də gördüyü mühüm işlərin bu gün uğurla davam etdirilməsindən bəhs olunub. Ulu Öndərin Azərbaycan dövlətçiliyinin yüksəlişini şərtləndirən və multkulturalizmin əsas bazası olan Azərbaycançılıq prinsipini milli idealogiya kimi irəli sürdüyü qeyd edilib.

A conference on "Heydar Aliyev and Multicultural Values in Azerbaijan" was organized
The Ombudsman’s Northern Regional Center, the Guba-Khachmaz Regional Youth and Sports Department, and the regional branch of the State Committee for Work with Religious Organizations in the Guba region jointly organized a conference on the topic “Heydar Aliyev and Multicultural Values in Azerbaijan”.
Najaf Novruzov, the Head of the Guba-Khachmaz Regional Youth and Sports Department, Bahruz Efendiyev, the Head of the Northern Regional Center of the Ombudsman, Ramin Khudayev, the Director of the regional branch of the State Committee for Work with Religious Organizations in the Guba region, as well as students and volunteers, took part in the event.
During the conference, a minute of silence was observed in memory of Heydar Aliyev, the National Leader of the Azerbaijani people, as well as our martyrs who had fallen for the independence and territorial integrity of our country.
During the speeches, the significant work carried out by the Great Leader Heydar Aliyev in the field of multiculturalism, which continues successfully today, was emphasized. It was noted that the Great Leader proposed the principle of "Azerbaijanism" as a national ideology, which laid the foundation for multiculturalism and contributed to the rise of Azerbaijani statehood.