Jurnalist Yazıları və Uşaq Rəsm Müsabiqələri ilə bağlı ELAN
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) 10 Dekabr – Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü münasibətilə ənənəvi jurnalist yazı və uşaq rəsm müsabiqələrini elan edir. Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi çərçivəsində cari ildə hər iki müsabiqə “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycanda insan hüquqları” mövzusuna həsr olunub.
Jurnalist Yazı müsabiqəsinin tələbləri:
• Anket doldurulmalıdır (müəllif haqqında qısa məlumat, əlaqə telefonları qeyd edilməlidir);
Uşaq Rəsm müsabiqəsinin tələbləri:
• Anket doldurulmalı (iştirakçı uşaq haqqında qısa məlumat, əlaqə telefonları), anket forması Ombudsman Aparatının internet səhifəsində müvafiq elanla bağlı xəbərdə linkdə paylaşılmışdır);
Qeyd: Müsabiqənin mövzusuna uyğun olmayan mövzularda çəkilmiş rəsmlər nəzərə alınmayacaq. İştirakçılar rəsmləri müsabiqə başa çatdıqdan sonra 10 gün ərzində geri götürə bilərlər. Qalib hesab edilmiş rəsmlər geri qaytarılmır.
Müsabiqə üçün həm jurnalist yazıları, həm də uşaq rəsmləri 01 dekabr 2023-ci il saat 18:00-dək Ombudsman Aparatına (Ü.Hacıbəyli küçəsi, 80, Hökumət Evi, II qapı) təqdim edilməlidir.

ANNOUNCEMENT of the Journalistic Writings and Children’s Drawing Competititons
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan announces traditional journalistic writings and children's drawing competitions on the occasion of December 10, International Human Rights Day. In connection with the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev this year, both competitions are dedicated to the theme "National Leader Heydar Aliyev and Human Rights in Azerbaijan."
Journalistic Writings Competitition Requirements:
Note: Drawings that are not relevant to the theme of the competition will not be considered. Participants can retrieve their drawings within 10 days after the end of the competition. Winning drawings will not be returned.
For the competition, both journalistic writings and children's drawings must be submitted to the Ombudsman's Office (80 U.Hacıbəyli Street, Government House, Entrance II) by December 1, 2023, until 18:00.