Ombudsman Səbinə Əliyeva Hərbi Liseydə olub
Azərbaycan Respublikası Müdafiə nazirinin və Azərbaycan Respublikası İnsan hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) təsdiq etdikləri birgə tədbirlər planına əsasən, Ombudsman Səbinə Əliyevanın rəhbərliyi ilə aparatın əməkdaşları Cəmşid Naxçıvanski adına Hərbi Liseyi ziyarət edib.
Ombudsman əvvəlcə hərbi liseyin Heydər Əliyev Muzeyinə gələrək burada Ümummilli Liderin xatirəsinə ucaldılmış abidə önünə gül dəstələri qoyub, muzeylə tanışlıqdan sonra xatirə kitabına öz ürək sözlərini yazıb.
Sonra Ombudsman hərbi liseyin tədris korpusu, tibb məntəqəsi, idman kompleksi, eləcə də kursant yataqxanası, yeməkxana və digər inzibati binalara baş çəkib.
Sonda hərbi liseyin klubunda şəxsi heyətlə görüş keçirilib, tədrisdə, nizam-intizamda fərqlənən kursantlara xatirə hədiyyələri təqdim olunub.

30-12-2019 1709 dəfə oxunub
According to the joint Action Plan approved by the Minister of Defense and the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, the Commissioner and several staff members of the Office visited the Military Lyceum named after Jamshid Nakhchivanski.
During the visit to the Heydar Aliyev Museum of the military education facility, the Commissioner laid flowers at a monument of the National Leader, familiarized with the facility and signed a memorial book.
Later, the Commissioner monitored the educational building, medical unit and sport complex, the dormitory for cadets, canteen and other administrative buildings on the premises of the facility.
At the end, a meeting were held with the personnel and distinguished cadets were presented souvenirs.