Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Milli Qəhrəman Mübariz  İbrahimovun doğum günü ilə bağlı keçirilən tədbirlərdə iştirak edib
11-02-2020 1520 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Ziya İsmayılov Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz  İbrahimovun doğum günü ilə bağlı keçirilən tədbirlərdə iştirak edib.
Z.İsmayılov Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz  İbrahimovun doğum günü münasibətilə Biləsuvar rayonunun Əliabad kəndinə Milli Qəhrəmanın yaşadığı evə gedərək, ailəsinə baş çəkib, Ombudsman Səbinə Əliyevanın salamlarını onun valideynlərinə çatdırıb, Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimovun döyüş yolu və göstərdiyi igidlik və rəşadətdən danışıb.
Keçirilən anım tədbirində Biləsuvar Rayon İcra Hakimiyyətinin, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin, Biləsuvar rayon Gənclər və İdman İdarəsinin və digər qurumların məsul əməkdaşları, KİV nümayəndələri, yerli sakinlər, müharibə veteranları,  məktəblilər, paytaxt və ətraf rayonlardan gələn insanlar iştirak ediblər.
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Z.İsmayılov daha sonra Milli Qəhrəman Mübariz  İbrahimov adına Biləsuvar Təhsil Kompleksində keçirilən anım tədbirində iştirak edib. Təhsil Kompleksinin direktoru Bəhruz Mehdiyev Mübariz İbrahimovun hər bir azərbaycanlının qəlbində özünə yer tapdığını, adını əbədi yaddaşlara həkk etdiyini diqqətə çatdırıb.
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Z.İsmayılov tədbirdə çıxış edib, Mübariz İbrahimovun qəhrəmanlıq salnaməsi yazdığını deyib. Z.İsmayılov bildirib ki, qələbə müjdəsi olan Aprel döyüşləri bir daha sübut edir ki, xalqımızın Mübariz davamçıları hər an torpaqlarımızı azad etməyə hazır və qadirdir.
Tədbir təhsil kompleksinin akt zalında Lisey şagirdlərinin Milli Qəhrəman Mübariz  İbrahimovun doğum günü ilə bağlı hazırladığı ədəbi-bədii kompozisiyanın nümayişi ilə başa çatıb.

The head of Jalilabad Regional Center took part in events with respect to National Hero Mubariz Ibrahimov
11-02-2020 1435 dəfə oxunub
The Head of Jalilabad Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Ziya Ismayilov took part in the events dedicated to the birthday of Mubariz Ibrahimov, the National Hero of Azerbaijan.
The Head of Jalilabad Regional Center visited the family of the National Hero of Azerbaijan, Mubariz Ibrahimov in Aliabad village of Bilasuvar district, where he had lived. Ziya Ismayilov conveyed the Ombudsman Sabina Aliyeva’s greetings to his parents and spoke about Mubariz Ibrahimov’s way of fight, bravery and valor.
The authorized staff members of Bilasuvar District Executive Authority, State Service for Mobilization and Conscription, Bilasuvar District Youth and Sport Department and other institutions, also representatives of mass media, local residents, war disabled persons, schoolchildren, persons coming from Baku and surrounding districts were among the visitors at the commemoration event.
The Head of the Ombudsman’s Jalilabad Regional Center also participated in the commemoration event that was held in Bilasuvar Education Complex named after the National Hero. In his speech, the Head of Ombudsman’s Jalilabad Regional Center spoke about the heroism of Mubariz Ibrahimov. He added that April war once again proved that Azerbaijani people is always ready and able to liberate our occupied lands.
The principal of this educational complex, Bahruz Mehdiyev stressed that Mubariz Ibrahimov has a special place in each Azerbaijani’s heart, etched his name on memories.
The event was concluded with display of literary-artistic performance prepared by the students of the lyceum on the birthday of Mubariz Ibrahimov.