Ombudsmanın Gəncə Regional Mərkəzi “İnsan hüquqlarının müdafiəsində gənclərin rolu” mövzusunda videokonfrans keçirib
18-06-2020 1487 dəfə oxunub
Ombudsmanın Gəncə Regional Mərkəzi tərəfindən İnsan Hüquqları Aylığı çərçivəsində  Goranboy və Naftalan rayon Gənclər və idman idarələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə “İnsan hüquqlarının müdafiəsində gənclərin rolu” mövzusunda videokonfrans keçirilib.
Tədbir iştirakçılarına Ombudsman Səbinə Əliyevanın salamlarını çatdıran Səbuhi Abbasov ölkəmizdə insan hüquqları və azadlıqlarının qorunması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərin əhəmiyyətindən bəhs edib. Vurğulayıb ki, əsası Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş dövlət gənclər siyasəti Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə uğurla davam etdirilir, gənclər cəmiyyət həyatının müxtəlif sahələrində müvəffəqiyyətlə iştirak edirlər. O, Prezident İlham Əliyevin 15 sentyabr 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan gəncliyi 2017–2021-ci illərdə” Dövlət Proqramı” ilə nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası nəticəsində  gənclərin hüquqi məlumatlılığının daha da artdığını deyib.
Videokonfransda çıxış edən Goranboy rayon Gənclər və İdman idarəsinin rəisi Elşad Həsənov, Naftalan rayon Gənclər və İdman idarəsinin rəisi Samir Qocayev Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə həyata keçirilən dövlət gənclər siyasəti və bu kontekstdə əldə olunmuş nailiyyətlərdən bəhs ediblər.

Ganja Regional Center held a videoconference regarding the role of youth in protecting human rights
The Ombudsman's Ganja Regional Center held a videoconference titled "The role of youth in the protection of human rights" with participation of Goranboy and Naftalan Youth and Sport departments as part of the Human Rights Month-long Campaign.
The head of Ganja Regional Center, Sabuhi Abbasov conveyed the Commissioner's greetings to the participants and highlighted the significance of measures undertaken for the protection of human rights. He has mentioned that the President Ilham Aliyev successfully continues the state youth policy initiated by the national leader Heydar Aliyev, young people take a significant place in all spheres of social life. He added that legal awareness of young people has visibly increased thanks to the implementation of actions reflected in the State Program "Azerbaijani Youth in years 2017-2021".
The heads of abovementioned Youth and Sport departments, Elshad Hasanov and Samir Gojayev spoke about the state youth policy implemented under the leadership of the President Ilham Aliyev and the achievements made in this sphere.