Ombudsmanın Quba və Cəlilabad regional mərkəzləri tərəfindən növbəti videokonfrans keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı ilə Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Ombudsmanın Quba və Cəlilabad regional mərkəzləri, Sabirabad, Göyçay, Beyləqan, Ağcabədi, Bərdə, Ağdaş, Ucar, Zərdab, Kürdəmir, İmişli, Saatlı, Şirvan və Hacıqabul rayon Gənclər və İdman İdarələrinin iştirakı ilə Gənclərin insan hüquqları və gender bərabərliyi haqqında məlumatlılıq səviyyəsinin artırılması, gənclər arasında antisosial davranışın qarşısının alınması, preventiv tədbirlər və Müvəkkilin insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsində fəaliyyəti” mövzusunda regional maarifləndirici videokonfrans keçirilib.
Videokonfransda Sabirabad rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nadir Quliyev, Ombudsmanın Quba və Cəlilabad regional mərkəzlərinin rəhbərləri Bəhruz Əfəndiyev və Ziya İsmayılov, həmçinin Bərdə və Hacıqabul rayon gənclər və idman idarələrinin rəisləri mövzu ilə bağlı çıxış ediblər.
Çıxışlar zamanı İnsan Hüquqları Aylığının əhəmiyyətindən, ölkəmizdə insan hüquqları və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində görülən işlərdən, həmçinin gənclərin cəmiyyət həyatının müxtəlif sahələrində fəal iştirakından bəhs olunub. Tədbirdə “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramının məqsəd və vəzifələri, icrası istiqamətində həyata keçirilən işlər barədə geniş məlumat verilib.
Videokonfransda gənclərin insan hüquqları və azadlıqlarının təmini, təbliği və müdafiəsi ilə əlaqədar sualları ətraflı cavablandırılıb, interaktiv müzakirə aparılıb.

Guba and Jalilabad Regional Centers of the Ombudsman jointly held a videoconference
Guba and Jalilabad Regional Centers of the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) and Ministry of Youth and Sport have jointly organized regional awareness raising event with participation of Youth and Sport departments of 13 surrounding districts. The event was entitled "Raising awareness of young people on human rights and gender equality, preventing anti-social behavior among youth, and on preventive measures and Commissioner's activities on human rights protection".
The heads of the Regional Centers, chairpersons of youth and sport departments of these districts delivered speeches on the topic touching upon Human Rights Month-long Campaign, activities carried out in protecting human rights and freedoms, the active role of young people in different areas of social life. The participants were informed about the purpose and objectives of the State Program "Azerbaijani Youth in years 2017-2021" and work carried out in the implementation of this Program.
In the videoconference, the questions of young people concerning ensuring, promoting and protecting human rights and freedoms were comprehensively answered, interactive discussions were conducted.