Türkiyənin Baş Ombudsmanı Azərbaycan Ombudsmanına zəng edib
Bu gün Türkiyənin Baş Ombudsmanı Şərəf Malkoç Azərbaycan Ombudsmanı Səbinə Əliyevaya  zəng edərək, 27 sentyabr tarixindən başlayaraq Ermənistanın təxribat xarakterli hərbi hücumlarının qarşısını alarkən həyatlarını itirən hərbi qulluqçular, eyni zamanda dinc əhalinin sıx məskunlaşdığı yaşayış məntəqələrinin iriçaplı silahlarla atəşə tutulması nəticəsində həlak olan mülki şəxslərlə bağlı dərin hüznlə başsağlığı verib, yaralananlara isə Allahdan şəfa diləyib.
Türkiyənin Baş Ombudsmanı eyni zamanda döyüşlərin getdiyi təmas xəttindəki vəziyyətlə də maraqlanıb. O bildirib ki, bir millət, iki dövlət olaraq Türkiyə daim qardaş Azərbaycan xalqının yanındadır və onun haqq işini hər zaman olduğu kimi dəstəkləyir.
Azəbaycan Ombudsmanı Səbinə Əliyeva diqqətə və dəstəyə görə Şərəf Malkoça təşəkkürünü bildirib. O, iki qardaş ölkə arasında dostluq münasibətlərinə toxunaraq, Azərbaycanın daim Türkiyənin dəstəyini hiss etdiyini qeyd edib.

Chief Ombudsman of Turkey made a phone call to the Ombudsman of Azerbaijan
The Chief Ombudsman of Turkey, Mr. Şeref Malkoç made a phone call to the Ombudsman of Azerbaijan, Ms. Sabina Aliyeva to give his condolences on the deaths of military servicemen, killed during the counter-offensive operations against Armenia’s military provocations starting from September 27, as well as of civilians, who were killed as a result of attacks on the densely populated residential areas, using of large caliber weapons and to pray for healing.
The Chief Ombudsman of Turkey was also interested in the situation at the contact line. He said that under the “One nation, two states” brotherhood motto, Turkey always stands by the Azerbaijani people and supports its just position.
The Ombudsman of Azerbaijan, Ms. Aliyeva thanked Mr. Malkoç for the attention and support and highlighting friendly relations between the two brother states, she noted that Azerbaijan has always felt the support of Turkey.