Ombudsman Səbinə Əliyeva Fəxri xiyaban və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Noyabrın 10-da Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Azərbaycanın Ermənistan tərəfindən işğal edilmiş torpaqlarının azad edilməsi ilə nəticələnən tarixi qələbə münasibətilə Fəxri xiyaban və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Əvvəlcə Fəxri xiyabanda müstəqil Azərbaycanın memarı ulu öndər Heydər Əliyevin məzarı ziyarət edilib, xatirəsinə ehtiram ifadə olunub.
Daha sonra Ombudsman Şəhidlər xiyabanı və II Fəxri xiyabanda Azərbaycanın azadlığı və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçmiş şəhidlərin məzarlarını ziyarət edərək, onların xatirəsinə dərin ehtiramını bildirib.
Azərbaycanın inamlı qələbə qazanmasında xüsusi rəşadət göstərən ordumuzun şəhid olmuş hərbi qulluqçularına rəhmət diləyir, yaralılara tezliklə sağalmalarını arzu edirik.

Ombudsman has visited the Honorary Alley and Alley of Martyrs
On November 10, Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva visited the Honorary Alley and Alley of Martyrs regarding the historical victory resulted in liberation of the territories occupied by Armenia.
The Commissioner Sabina Aliyeva first visited the tomb of the National Leader Heydar Aliyev, the architect of the independent Azerbaijan, in the Alley of Honors, and paid tribute to his memory.
Afterwards, the Ombudsman paid tribute to the memory of the martyrs who sacrificed their lives for the freedom and territorial integrity of Azerbaijan in the Alley of Martyrs and the Second Alley of Honor.
May God have mercy upon the souls of martyred servicemen of our army, who showed special courage in the convincing victory of Azerbaijan and we cordially wish the speedy recovery for the wounded.