Azərbaycan Ombudsmanı TRT World Kanalının əməkdaşlarını qəbul edib
27 sentyabr 2020-ci il tarixdən etibarən Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın mülki əhalisinə qarşı törətdiyi hərbi cinayətlər mütəmadi olaraq yerli və beynəlxalq kütləvi informasiya vasitələri tərəfindən geniş dünya ictimaiyyətinə çatdırılıb.
Bu məqsədlə, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Azərbaycan ərazilərinə Ermənistan silahlı qüvvələrinin hərbi təcavüzü nəticəsində mülki əhaliyə qarşı törədilmiş kobud insan hüquqları pozuntularını dünya ictimaiyyətinə çatdırmış Türkiyənin “TRT World” kanalının əməkdaşları Nihat Yayman və Hasan Abdullahı qəbul edib və onlara qərəzsiz və obyektiv fəaliyyətlərinə görə təşəkkürünü bildirib.
Qonaqlar Azərbaycanın haqlı mövqeyinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasından məmnun olduqlarını qeyd edərək, göstərilən diqqətə və münasibətə görə Müvəkkilə öz minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Sonda N. Yayman və H. Abdullah Ombudsman Səbinə Əliyeva tərəfindən fəxri fərman və Ombudsmanın xatirə medalı ilə təltif olunublar.

Ombudsman of Azerbaijan received the staff of TRT World Channel
Since September 27, 2020, the war crimes committed by the Armenian armed forces against the civilians of Azerbaijan have been regularly reported to the world community by local and international media.
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva received two staff members of the Turkish TRT World channel Nihat Yayman and Hasan Abdullah, who reported to the world community the gross human rights violations committed against the civilian population as a result of the Armenian military aggression, and thanked them for their objective activities.
Noting that they were pleased to convey Azerbaijan’s just position to the international community, the guests thanked the Commissioner for her attention and warmth reception.
At the end, N. Yayman and H. Abdullah were awarded by the Ombudsman Sabina Aliyeva with the Certificates of Honor and a Commemorative Medal of the Ombudsman.