Ombudsman yaralanmış hərbçilərimizə baş çəkib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Silahlı Qüvvələrin Baş Klinik Hospitalında müalicə alan yaralanmış hərbi qulluqçularımıza baş çəkib. İlk növbədə Hospital binasının foyesində Ulu öndər Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstəsi qoyulub. Görüşdə iştirak edən Müdafiə Nazirliyinin Tibb Baş İdarəsinin rəis müavini, tibb xidməti polkovniki Elxan İbrahimov müəssisədəki ümumi şərait, tibbi təchizat haqqında, eyni zamanda Vətən Müharibəsi zamanı yaralanmış hərbi qulluqçularımıza göstərilən tibbi xidmət barədə geniş məlumat verib.
Ombudsman Səbinə Əliyeva müharibə nəticəsində müxtəlif dərəcəli xəsarətlər almış hərbi qulluqçularla görüşüb. Başçəkmə çərçivəsində hospitalın ərazisinə baxış keçirilib, Ombudsman müəssisədə yeni istifadəyə verilmiş təcili tibbi yardım maşınları, digər müasir texniki avadanlıqlarla tanış olub.
Palatalarda hərbi qulluqçulara baş çəkən Ombudsman onların sağlamlıq vəziyyəti, tibbi xidmətin təşkili ilə maraqlanıb. Səbinə Əliyeva hərbi qulluqçularımızı müharibədə AzərbaycanRespublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qazanılmış zəfər münasibətilə təbrik edib, onlaraşəfa diləyib. Hərbi qulluqçular onlara göstərilən qayğı, tibbi xidmətlər və  qidalanma səviyyəsindən razılıqlarını ifadə ediblər.
Müvəkkil  torpaqlarımızın azad edilməsi uğrunda müharibədə tibb işçilərinin də könüllü olaraq ön cəbhəyə gedərək əsgər və zabitlərimizlə çiyin-çiyinə dayandığını, həmçinin 42 tibb işçisinin cəbhədə xidməti vəzifəsini yerinə yetirərək yaralı hərbi qulluqçulara təxirəsalınmaz tibbi yardım göstərərkən qəhrəmancasına şəhid olduqlarını, ümumilikdə 159 tibb işçisinin yaralandığını bildirərək, Vətən müharibəsi zamanı tibb işçilərinin xüsusi rolu barədə danışıb.

Ombudsman visited wounded military servicemen
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva recently visited our wounded military servicemen who are being treated at the Main Clinical Hospital of the Armed Forces. First, flowers were laid in front of the bust of National Leader Heydar Aliyev in the lobby of the hospital. Deputy Chief of the Main Medical Department of the Ministry of Defense, Medical Service Colonel Elkhan Ibrahimov, who took part in the meeting, gave detailed information about the general conditions in the facility, medical equipment, as well as medical services provided to our military servicemen wounded during the Patriotic War.
The Ombudsman Sabina Aliyeva met with military servicemen who had different injuries as a result of the war. During the visit, the hospital was inspected; the Ombudsman was also informed about the new ambulances and other modern technical equipment.
The Ombudsman visited the military servicemen in the wards and learned about their health status and the organization of medical care. Sabina Aliyeva congratulated our military servicemen on the victory gained in the war under the leadership of the country President, Supreme Commander in Chief Ilham Aliyev and wished them recovery. The military servicemen expressed their satisfaction with the care, medical services and nutrition provided to them.
The Commissioner said that medical workers also volunteered to go to the frontline and stood shoulder to shoulder with our soldiers and officers, 42 medical workers died heroically while providing emergency medical care to wounded soldiers. She also mentioned that in total 159 medical workers wounded in the war for the liberation of our lands and spoke about their special role during the war.